فروش بلوک سبک پوکه ای و هبلکس

فروش انواع بلوک سبک پوکه ای و ماسه ای در اندازه و سایزهای مختلف همراه با تأییدیه و استاندارد و توان تأمین به صورت انبوه برای پروژه های بزرگ و کوچک. همچنین نمایندگی فروش انواع مختلف بلوک هبلکس در سایز بندی های مختلف

blank

بلوک بتنی چیست؟

همانطور که از نام آن پیداست، بلوک بتنی یک ساختمان یا بلوک ساختمانی ساخته شده از بتن است. بتن تلفیقی از سیمان پرتلند، سنگدانه ها و آب است. سنگدانه های مورد استفاده در ساخت بلوک های بتنی اغلب خاکستر بادی یا خاکستر سنگین هستند. خاکستر بادی و خاکستر پایین باقیمانده یا خاکستر حاصل از احتراق زغال سنگ هستند. بنابراین برخی از بلوک های بتنی را بلوک خاکستری می نامند.

بلوک‌های بتنی تقریباً در هر اندازه‌ای ساخته می‌شوند، اما متداول‌ترین آنها 15.24 x 20.32 x 40.64 سانتی‌متر (6 x 8 x 16 اینچ) و 20.32 x 20.32 x 40.64 سانتی‌متر (8 x 8 x 16 اینچ) هستند. این بلوک ها بین 18.14 کیلوگرم تا 20.41 کیلوگرم (40 تا 45 پوند) وزن دارند. بلوک ها می توانند جامد باشند یا سوراخ های بزرگی در وسط داشته باشند. بلوک های سیمانی نیز وجود دارد که به آنها آجر بتنی گفته می شود که مطابق با مشخصات آجر قرمز معمولی ساخته شده اند.

بلوک بتنی، به دلیل ظاهر نسبتاً ملایم آن، بیشتر در سازه‌های شهری استفاده می‌شود تا در ساخت و سازهای مسکونی. با این حال، بلوک ها را می توان با روکش سیمانی رنگ آمیزی نازک رنگ کرد یا پوشاند تا جذاب تر شود. بلوک ها همچنین برای ایجاد مقاومت در برابر آب و هوا و عایق اضافی از داخل سازه روکش شده اند.

blank

اندازه و اَشکال بلوک‌های بتنی

بلوک بتنی هسته ای :

رایج ترین بلوک بتنی هسته ای است که دو یا سه سوراخ در مرکز بلوک دارد. این کار به چند دلیل انجام می شود:

  1. ابتدا وزن بلوک را کاهش می دهد.
  2. دوم، میلگرد یا میلگردهای فولادی بلند را می توان از طریق هسته ها وارد کرد تا دیوار بلوک باربر را تقویت کند.
  3. سوم، هسته های بلوک را می توان با شن یا ماسه در یک روش تقویت اضافی پر کرد.

بلوک های شیاردار :

برای طاقچه های در و پنجره و بلوک های شیبدار برای گوشه ها وجود دارد.

بلوک‌های گوه‌ای :

این بلوک ها روی یک پایه مستقیم قرار گرفته‌اند که به آن واحدهای درپوش می‌گویند.

بلوک بتن هوادهی :

این نوع بلوک، بلوک بتن هوادهی شناخته شده (AAC) یا بلوک بتن هوادهی اتوکلاو شده (ACC) است. این نوع بلوک بتنی از مخلوطی حاوی یک چسب با قطعات کوچکتر سیمان نسبت به بلوک رایج تر و یک دانه پودر آلومینیوم همراه با آب برای اختلاط ساخته می شود. درست به اندازه بلوک های بتنی معمولی، بلوک های AAC بسیار سبک تر هستند. با این حال، بلوک AAC بسیار گرانتر از بلوک بتنی معمولی است، بنابراین استفاده زیادی از آن نمی شود

blank
blank

بلوک چند کاناله

بلوک بتنی از 80%سنگ (مخلوط شن و ماسه) و 7%سیمان و آب تشکیل شده است. بنابراین، بلوک چندکاناله یک عنصر ساختمانی 100٪ طبیعی و قابل بازیافت است.
اگر این جنبه برای بسیاری از سازندگان و مالکانی که بیشتر و بیشتر نگران محیط زیست هستند جذاب است، این تنها نقطه قوت بلوک چند کاناله نیست. در واقع، این مصالح ساختمانی دارای بهترین نسبت کیفیت/قیمت است. علاوه بر این، مونتاژ آن نسبتا آسان است.

بلوک لیکا

بلوک سبک لیکا در مقایسه با بلوک بتنی سنگدانه معمولی عایق حرارتی و سبکی بیشتری دارد. این آخرین ویژگی باعث می شود که سنگ تراشی سبک شود و در نتیجه بارهای وارد بر سازه ها بدون فراموشی سهولت بیشتر در هنگام طراحی و سبکی بیشتر آن کاهش یابد. سازه های بنایی از این بلوک ها بسته به اینکه از آن به عنوان دیوار بیرونی یا داخلی استفاده شود، می توانند روکش یا خالی باقی بمانند.

ابعاد :

  • ابعاد آنها در فرانسه به طور کلی 20 سانتی متر ارتفاع، 50 سانتی متر طول، ضخامت کل آنها متغیر است. رایج‌ترین ضخامت‌ها 10 سانتی‌متر، 15 سانتی‌متر (شکاف)، یا 20 سانتی‌متر (190 میلی‌متر) (حامل خارجی) هستند. به ندرت 5 سانتی متر (صفحه).

    در بلژیک ابعاد معمول عبارتند از: طول 39 سانتی متر، ارتفاع 19 سانتی متر، ضخامت 9 سانتی متر، 14 سانتی متر، 19 سانتی متر و 29 سانتی متر.

عایق حرارتی :

  • بسته به کشور، بلوک بتنی با یک لایه عایق حرارتی پوشانده می شود. عایق با یک پوشش رنگی (گچ)، روکش یا در مورد دیوار توخالی که در کشورهای با بارندگی زیاد ظاهر می شود، با آجر یا بلوک رو به رو می شود پوشیده شده است. برای این منظور، بلوک های بتنی رنگی در نظر گرفته شده است که به ویژه در شمال فرانسه قابل مشاهده باشند.

بلوک بتنی پیش ساخته :

  • بلوک بتنی پیش ساخته (BBM) یک واحد بنایی قالبی است که با اختراع سیمان افتتاح شد و از دهه 1950 به تولید انبوه رسید. سازندگان بلوک های بتنی از پیش ساخته شده را می فروشند (به اختصار “BBM” یا “بلوک بتنی”) سپس مدیریت پروژه که ساختمان ها را طراحی می کند، توده های سیمانی یا توده های بتنی توخالی (به زبان روزمره “آگلو”) را تجویز می کند.
blank
blank
blank

بلوک اولترا لایت

بلوک اولترا لایت یک بلوک بتنی جدید انقلابی است که هم از نظر عایق حرارتی و صوتی و هم از نظر سازه، ساخت دیوارهای بنایی، باربر یا غیر باربر، مزایای زیادی دارد. علاوه بر این، محصولات Ultra Lite برای ارائه مقاومت عالی در فایروال ها طراحی شده اند.
در مقایسه با بلوک‌های معمولی و سایر بلوک‌های سبک وزن، بلوک‌های Ultra Lite به دلیل چگالی بسیار کم، صرفه‌جویی بیشتری را فراهم می‌کنند که به مهندس طراح اجازه می‌دهد تا سازه‌ها را بر اساس بار کاهش‌یافته طراحی کند. در یک سایت ساختمانی، یک آجرکار حرفه ای می تواند این محصول را سریعتر و کارآمدتر مدیریت و نصب کند.
این باعث صرفه جویی در زمان و در نتیجه در هزینه می شود. ویژگی های برتر بلوک های Ultra Lite سطح بالایی از کیفیت را در ساخت سازه های بنایی بتنی کم وزن تضمین می کند. می توان هم در فضای باز و هم در داخل خانه استفاده کرد، بلوک های Ultra Lite محصول انتخابی برای سنگ تراشی سبک هستند.

ترکیب بندی


بلوک های بتنی اولترا لایت در یکی از مدرن ترین کارخانه های کانادا و با استفاده از مواد مرغوب ساخته می شوند. برای تولید آنها، ما فقط از سنگدانه های سرباره کوره بلند استفاده می کنیم که به آنها ویژگی های فنی استثنایی می دهد که با سایر محصولات قابل مقایسه نیست.

اندازه ها و شکل ها

این بلوک ها یا واحدهای مدولار دارای وجهی هستند که ابعاد اسمی آن 190 میلی متر در 390 میلی متر است. ضخامت آنها 10 سانتی متر، 15 سانتی متر، 20 سانتی متر، 25 سانتی متر یا 30 سانتی متر است. ما طیف استانداردی از محصولات Ultra Lite را ارائه می دهیم که شامل واحدهایی با مشخصات استاندارد و واحدهایی با شکل خاص است.

استانداردها

محصولات با استاندارد CSA 165.1m2004 مطابقت دارند. ویژگی های آنها برتر از آنهایی است که در برنامه تضمین کیفیت انجمن کانادایی تولیدکنندگان بنایی بتنی تعریف شده است.

هدایت حرارتی بلوک بتنی 0.9 W/m.K است.

بنابراین R عبارت است از:

برای ضخامت 5 سانتی متر: R=0.05 m².K/W

برای ضخامت 10 سانتی متر: R=0.11 m².K/W

برای ضخامت 15 سانتی متر: R=0.16 m².K/W

برای ضخامت 20 سانتی متر: R=0.22 m².K/W

برای ضخامت 22 سانتی متر: R=0.25 m².K/W

* استاندارد RT2005 برای دیوارهای در تماس با نمای بیرونی به R بین 2.5 تا 2.7 m2.K/W نیاز دارد.*

انواع بلوک بتنی

انواع مختلفی از بلوک بتنی وجود دارد:

1-بلوک های بتنی توخالی استاندارد؛

2-بلوک های بتنی جامد (عمدتا در زیرساخت ها و فایروال ها استفاده می شود).

3-بلوک های بتنی گوشه (برای زنجیر عمودی)؛

4-بلوک های بتنی U شکل (برای لنگر افقی و برای لنگه ها)؛

5-آخرین نسل بلوک های بتنی درز نازک: این بلوک ها دیگر نیازی به استفاده از ماله یا میکسر سیمان ندارند و در عوض از ملات چسب استفاده می کنند.

6-بلوک های بتنی شیل و پوکه شروع به ظهور در بازار کرده اند. بر اساس همان اصل بلوک بتنی، مزایای زیادی دارند (سبک تر، عایق تر).

کلاس مقاومت بلوک های بتنی

هرچه بلوک بتنی بار بیشتری را تحمل کند، کلاس مقاومت آن بالاتر و سنگین‌تر خواهد بود.

کلاس های مقاومت عبارتند از:

B40: مقاومت در 40 بار، یعنی 4 مگاپاسکال

B60: مقاومت در 60 بار، یعنی 6 مگاپاسکال

B80: مقاومت در 80 بار، یعنی 8 مگاپاسکال

B120: مقاومت در 120 بار، یعنی مقاومت در برابر 12 مگا پاسکال

B160: مقاومت در 160 بار، یا 16 مگاپاسکال

ترکیب بندی بلوک
blank
بلوک‌های سفالی آلوئولی

بلوک‌های سفالی آلوئولی این امکان را فراهم می‌کنند که قوانین حرارتی فعلی را زمانی که بسیار ضخیم هستند (و عایق صوتی آنها درست است) رعایت کنند.

بلوک های بتنی سفالی منبسط شده بین 0.14 W/m.K در نوسان است. و 1.10 W/m.K. با توجه به تراکم آن و اینکه آیا در داخل یا خارج از خانه استفاده می شود.

blank
بلوک‌های سیلیکونی آهکی

بلوک‌های سیلیکونی آهکی که از اتوکلاو کردن آهک و ماسه سیلیسی به دست می‌آیند، سنگین و غیر عایق هستند، اما امکان عایق صوتی صحیح را فراهم می‌کنند

بلوک های سیلیکونی-آهکی بین 0.36 W/m.K در نوسان هستند. و 3.71 W/m.K. با توجه به تراکم آنها و استفاده داخلی یا خارجی آنها 1.

blank
بلوک‌های بلال

بلوک های بلال نیز وجود دارد. اما استفاده از آنها بسیار نادرتر و محدود به مناطق خاص است.

blank
بلوک‌های بتنی سلولی

بلوک های بتنی سلولی با بلوک های سبک قابل مقایسه هستند، با این تفاوت که مواد همگن هستند (بدون سنگدانه).

بلوک های بتنی سلولی بین 0.10 W/m.K در نوسان است. و 0.52 W/m.K. با توجه به تراکم آن و اینکه آیا در داخل یا خارج از خانه استفاده می شود.

blank
بلوک‌های بتنی سبک

بلوک های بتنی سبک با هدف بهبود عایق حرارتی خود از سنگدانه هایی با چگالی کم مانند خاک رس منبسط شده، سنگ پوکه، شیل منبسط شده یا حتی پوزولان استفاده می کنند (اما عایق صوتی آنها نیز ضعیف است).