با توجه به تأمین مصالح شامل شن و ماسه و سیمان مصرفی کارخانه های بتن آماده در تهران، این مجموعه آمادگی کامل خود را جهت تأمین بتن آماده پروژه های بزرگ و کوچک در غرب و شرق و شمال و جنوب تهران اعلام می دارد. 

داشتن کارخانه تولید بتن آماده در غرب و شرق تهران و همکاری گسترده با دیگر تولید کنندگان بتن آماده شامل 

غرب تهران : شرکت برج بتن ، شرکت خیام بتن ، شرکت شن ریزان غرب ، شرکت خانه بتن  ، شرکت ارگ بتن ، شرکت زاگرس بتن

شرق تهران : شرکت آریا بتن ، مروارید بتن ، قوچک بتن ، پارسیان بتن ، کیان بتن 

جنوب تهران : پاک بتن ، امین بتن ، راگا بتن ، آرمان بتن

این مجموعه را تبدیل به بهترین گزینه برای همکاری با پروژه خرد و کلان در زمینه تولید بتن آماده نموده است .

رزومه قوی و سابقه درخشان گواه بر توانایی ما و انتخاب برای همکاری با ما میباشد .

blank

بتن چیست؟

بتن یک ماده ساختمانی است که از مخلوطی از سنگدانه ها، ماسه و آب تشکیل شده است که توسط یک چسب هیدرولیک (اغلب سیمان) به هم متصل شده اند که به عنوان “چسب” عمل می کند. به صورت اختیاری، ادجوانت ها و سایر مواد برای اصلاح ویژگی های آن اضافه می شود. برای ساخت 1 متر مکعب بتن به حدود 350 کیلوگرم سیمان ، 1150کیلوگرم ماسه ، 850 کیلوگرم سنگدانه و 150 لیتر آب نیاز دارید.

قدمت اولین بتن ها به بیش از 3000 سال قبل از میلاد برمی گردد و سپس از خاک رس، ماسه، شن و آب تشکیل شده و بتن خاکی یا بلال نامیده می شود. اختراع “سیمان رومی” در سال 1796 و سپس بتن پیش تنیده، موفقیت بتن را مهر و موم کرد. امروزه این ماده پرکاربردترین مصالح ساختمانی در جهان است: تولید آن در حدود یک تن به ازای هر ساکن در این سیاره تخمین زده می شود.
تأثیر اکولوژیکی بتن بسیار زیاد است:
هر تن تولید شده به طور متوسط 575 کیلوگرم CO2 منتشر می کند. در سطح جهان، تولید سیمان 5 درصد از انتشار CO2 را تشکیل می دهد. همچنین مقدار زیادی آب و ماسه مصرف می کند.

blank

عیار بتن

مهمترین کلاس های Beton برای کیفیت عبارتند از:
• کلاس نوردهی
• کلاس رطوبت
• کلاس قوام
• کلاس مقاومت فشاری
• کلاس چگالی ظاهری

انواع مختلف بتن

  • بتن مسلح، متشکل از یک قاب فولادی پوشیده شده با بتن.
  • بتن تقویت شده با الیاف با الیاف مصنوعی یا فلزی تقویت می‌شود که کشش یا مقاومت آن در برابر آتش را افزایش می‌دهد.
  • بتن پیش تنیده شامل کابل های فولادی کششی قبل از گیرش است که پس از جامد شدن بتن را فشرده می کند.
  • بتن با کارایی بالا (BHP)، با تخلخل کمتر و مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و یخ زدگی.
blank

بتن مجموعه ای از موادی است که عموما ماهیتی معدنی دارند. این مواد بی اثر، به نام سنگدانه ها یا سنگدانه ها (شن، شن، ماسه، و غیره) و یک چسب (سیمان، قیر، خاک رس) را گرد هم می آورد، به این معنی که موادی را که احتمالاً مواد دیگری را آگلومره می کند و همچنین مواد کمکی را که ساختار فیزیکی را تغییر می دهند، گرد هم می آورد. و خواص شیمیایی مخلوط از مخلوط شدن با آب خمیری با همگنی متغیر بدست می آید که بسته به جنس می توان آن را در کارگاه (سنگ مصنوعی) قالب گیری کرد یا در محل ریخته گری کرد. سپس بتن «گیر می‌کند»، یعنی جامد می‌شود.

هنگامی که از خاک رس استفاده می شود، به طور سنتی به عنوان “pisé”، “cob” یا، اخیرا، “ارتبتن2” نامیده می شود، که احتمالاً قدیمی ترین در بین بتن ها است.
هنگامی که سیمان به عنوان چسب استفاده می شود، “بتن سیمانی” به دست می آید. هنگامی که سنگدانه های مورد استفاده با چسب هیدرولیک به ماسه تبدیل می شوند، ما از ملات صحبت می کنیم. ما می توانیم تا حد زیادی منحنی دانه ای شن و ماسه را بهینه کنیم، در این صورت از “بتن شنی” صحبت خواهیم کرد.
همچنین می توان از بایندر هیدروکربنی (قیر) استفاده کرد که منجر به ساخت “بتن آسفالت” می شود.

blank
blank

ژئوپلیمر

دسته جدیدی از بتن در حال ظهور است که نام ژئوپلیمر را به خود اختصاص داده است. ژئوپلیمریزاسیون آهک را با پایه های قوی تری مانند پتاس یا سودا جایگزین می کند که با خاک رس واکنش می دهند و ماتریکس شیشه ای تشکیل می دهند که دانه ها را به هم متصل می کند.
گروت (سیمان، آب و مواد افزودنی) و ملات (سیمان، ماسه، آب و هر گونه افزودنی) با بتن (سیمان، ماسه، شن، آب و هر افزودنی) عمدتاً به دلیل اندازه سنگدانه ها (شن و ماسه) تفاوت دارند. بسته به دوره و شرایط، توانسته ایم بین این مواد مختلف ارتباط برقرار کنیم که به دلیل نزدیکی فیزیکی و شیمیایی آنهاست. می توان گفت که دوغاب ها و ملات ها موارد خاص ساده شده بتن هستند یا اینکه بتن مورد خاصی از ملات است.

بتن سیمانی

بتن سیمانی مرتبط با فولاد امکان به دست آوردن بتن مسلح را فراهم می کند. در ارتباط با الیاف، به دست آوردن بتن تقویت شده با الیاف را ممکن می سازد. در حال حاضر یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی در جهان است (دو سوم خانه های جدید در جهان). همچنین پس از آب آشامیدنی، دومین ماده معدنی پرمصرف انسان است: 1 متر مکعب در سال و به ازای هر ساکن. استفاده پر انرژی از آن منبع تخریب های زیست محیطی متعدد است: تولید کلینکر مورد استفاده در ترکیب بایندرها مسئول تقریباً 5 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای انسانی (GHG) است که علل اصلی گرمایش جهانی است. بعلاوه، جست و جوی همیشگی برای سنگدانه های مناسب، از جمله شن و ماسه، منجر به بهره برداری بیش از حد از 75 درصد از سواحل سیاره شده و بسیاری از اکوسیستم های ساحلی را نابود کرده است.

استحکام بتن

استحکام یا مقاومت فشاری بتن توسط نیروی مورد نیاز برای خرد شدن آن تعیین می گردد و بر حسب پوند بر اینچ مربع یا کیلوگرم بر سانتی متر مربع اندازه گیری می شود. مقاومت فشاری برحسب متغیرهایی مانند نوع کاربرد، طرح اختلاط، نوع سنگدانه‌ها، شرایط آب و هوایی و … می تواند تغییر کند.

بتن در کشش ضعیف می باشد! از این رو، می توان مقاومت کششی بتن را با افزودن میلگردها بهبود داد. در مواردی که تنش‌های کششی بسیار بالایی انتظار می‌رود (مانند دهانه بلند بین دو ستون)، بتن می‌تواند شامل آرماتورهای فولادی از پیش کشیده شده باشد. این امر باعث ایجاد نیروهای فشاری در بتن می‌شود که به جبران ضعف‌های کششی سازه می تواند کمک کند.

انواع موقعیت های بتن ریزی

هنگام پردازش Beton، بسیاری از موقعیت ها باید رعایت شود.
• دما هوا
• سختی زمین
• رطوبت
• سطح مقطع
• ارتفاع از سطح دریا

 

 

 

انواع بتن ریزی

فونداسیون به عنوان یک تکیه گاه محکم برای ساخت و سازهای ساختمان عمل می کند. به عنوان مثال، هنگام ساختن یک خانه باغ، یک تراس یا یک دیوار، به یک پایه بتنی نیاز دارید. بسته به ساختمان، پی های مختلفی در دسترس است. سه روش ساخت زیر برای پروژه های شما در اطراف خانه و باغ مناسب است:

blank
پایه نقطه

پی های نقطه ای از چندین دال کف یا پی های منفرد تشکیل شده اند. اندازه آنها معمولاً بین 30 در 30 سانتی متر و 50 در 50 سانتی متر است. فونداسیون های نقطه ای برای تمام ساختمان هایی که ساخت و ساز بر روی چندین تکیه گاه قرار دارد (ماشین، سقف پاسیو) مناسب است. شما همچنین می توانید با استفاده از این فونداسیون، تک تک پایه ها را محکم به زمین بچسبانید. 

 

blank
فنداسیون نواری

پی های نواری بهترین انتخاب برای سازه های دارای دیوار یا دیوار است. بنابراین، این پایه ها عمدتاً برای ساختن دیوارهای باغ، خانه های باغ، گاراژ یا خانه های بزرگ استفاده می شوند. در اینها پی ها زیر دیوارهای باربر اجرا می شوند. بقیه پلان کف با یک دال بتنی با آرماتور ریخته می شود.

blank
پی دال

در مورد پی دال – که به عنوان پی Beton نیز شناخته می شود – یک منطقه بزرگتر با Beton ریخته می شود تا یک پایه تراز و باربر ایجاد شود، به عنوان مثال برای سوله باغ. همچنین ثابت می کند که محافظت اضافی در برابر افزایش آب های زیرزمینی است. یک لایه شن یا سنگ خرد شده به ارتفاع حدود 15 سانتی متر به عنوان محافظ اضافی در برابر سرما و یک برزنت ساختمانی باید زیر یک پایه دال گذاشته شود.

مطالب مرتبط