فروش یونولیت سقفی و ورقه ای

فروش انواع فوم های سقفی و ورقه ای با استاندارد و تأییدیه 

همچنین تولید فوم های سقفی در دانسیته های مختلف و تولید به صورت سفارشی و برش های خاص

blank

یونولیت چیست؟

یونولیت در ایران با نام های پلاستوفوم، یونولیت و آکاسیف شناخته می شود که نام اصلی آن Expanded Polystyrene یا EPS است. در بسیاری از کشورهای آمریکای شمالی این محصول به نام استایروفوم شناخته می شود.
قابل استفاده در صنایع خودروسازی، نظامی، ریخته گری و قالب. ساخت مجسمه ها و انواع حجم های شهری. ساخت مدل‌های فایبر گلاس، قابلیت استفاده در طراحی صنعتی و ساخت نمونه‌های اولیه صنعتی دقیق، امکان ساخت انواع و اقسام فناوری‌های خاص و پیچیده‌ای از فناوری‌های خاص و پیچیده‌ای از فناوری‌های بزرگ و پیچیده‌ای به‌منظور ساخت و سازهای بزرگ و پیچیده‌ای.

پلی ساکارید/ پلی استایرن / پلاستوفوم

نام اصلی یونولیت پلی ساکارید، پلی استایرن یا همان پلاستوفوم است که در داخل افغانستان به نام یونولیت شناخته می شود.
یونولیت نوعی عایق در برابر صدا، رطوبت و گرما و نوعی پلیمر به رنگ سفید است.
استفاده از این ماده در بسته بندی ابزار الکترونیکی و برقی، عایق کاری، تبلیغاتی و بسیاری موارد دیگر.
بذر این مواد با وزن حجمی متفاوت و با اندازه های کوچک و درشت هستند که به صورت بلوک، دانه بندی و ورق ارائه می شوند.

 

blank

مزایای استفاده از یونولیت

پلی استایرن به عنوان یک پلیمر ترموپلاستیک در دمای اتاق در حالت جامد (شیشه ای) قرار دارد اما اگر بالای 100 درجه سانتی گراد یعنی دمای انتقال شیشه ای آن گرم شود، جریان پیدا می کند. با سرد شدن دوباره سفت می شود. از این رفتار دمایی برای اکستروژن (مانند فوم استایروفوم) و همچنین برای قالب‌گیری و شکل‌دهی خلاء استفاده می‌شود، زیرا می‌توان آن را در قالب‌هایی با جزئیات ظریف ریخت. از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش مصرف آهن و فولاد
 • مقاوم در برابر زلزله
 • حمل و نقل آسان
 • کاهش حجم بتن
 • عایق در برابر صدا و حرارت
blank

نام اصلی یونولیت پلی ساکارید، پلی استایرن یا همان پلاستوفوم است که در داخل افغانستان به نام یونولیت شناخته می شود.
یونولیت نوعی عایق در برابر صدا، رطوبت و گرما و نوعی پلیمر به رنگ سفید است.
استفاده از این ماده در بسته بندی ابزار الکترونیکی و برقی، عایق کاری، تبلیغاتی و بسیاری موارد دیگر.
بذر این مواد با وزن حجمی متفاوت و با اندازه های کوچک و درشت هستند که به صورت بلوک، دانه بندی و ورق ارائه می شوند.

blank
blank

شرایط تعویض یونولیت سقفی

یکی از این شرایط تعویض انواع یونولیت سقف در سیستم تیرآهن بلوک می باشد که با جایگزینی این ماده به جای بلوک چه از نظر وزن و چه از نظر زمان و هزینه صرفه جویی قابل توجهی دارد. از دیگر مزایای یونولیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش 30 درصدی مصرف بتن
 • مقاومت در برابر آتش
 • عایق حرارتی، صوتی و رطوبتی
 • صرفه جویی در تیرآهن، بلوک و بتن
 • سرعت و سهولت جابجایی اجرا
 • قابلیت گچ کاری مناسب و بدون نیاز به خرگوش 

موارد استفاده از یونولیت

یونولیت در سردخانه ها، شرکت های شیلات (به عنوان یخچال) برای حمل و نقل محصولات شیلاتی مانند ماهی و میگو، استودیوهای ضبط صدا و عایق صدا در مناطق با آلودگی صوتی بالا و همچنین ساخت ماکت، بیلبوردهای موقت و تزئینات استفاده می شود. استایروفوم در صنعت ساختمان در اندازه ها و استانداردهای مختلف به عنوان بلوک سقفی استفاده می شود. علیرغم استفاده گسترده از یونولیت در ساخت و ساز، انتقادات متعددی به استفاده از آن در ساختمان سازی وجود دارد.

این ماده با وزن کم، مقاومت حرارتی بالا و مقاومت صوتی مناسب جایگزین مناسبی برای عناصر سازه ای سنتی مانند آجر، سفال، بلوک و … می باشد. وزن کم این محصول و عایق حرارتی آن باعث شده است که این عنصر در مواقعی که ساختمانی که نیاز به باربری ندارد.

یونولیت چگالی

یکی از خصوصیات بارز یونولیت چگالی آن است. چگالی در فیزیک به جرم حجم هر چیزی اطلاق می شود که پارامتر بسیار مهمی در طبقه بندی یونولیت است. یونولیت تولید شده در ایران دارای چگالی بین 6 تا 20 کیلوگرم بر متر مکعب است. هر چه دانسیته یونولیت بیشتر باشد، ماده استفاده شده فشرده تر و یونولین فشرده تر و در نتیجه سنگین تر می شود. در بازار مصالح ساختمانی به یونولیت سقفی یا دیواری با چگالی 20 به بالا یونولیت با چگالی بالا می گویند..

یونولیت سقفی

یونولیت سقفی یا پلاستوفم به نوعی از مسالح ساختمانی گفته میشود که جهت قالب بتن ریزی سقف های تیرچه مورد استفاده قرار میگیرد . مواد اولیه این نوع مسالح پلی استایرن انبساطی میباشد که در صنعت ساختمان گرید کندسوز آن مورد تایید استاندارد بوده و بصورت معمول مورد استفاده قرار میگیرد.یونولیت های سقفی بطور متداول در دو سایز مختلف در سقف ها استفاده میشوند نوع اول با ابعاد اسمی 25*50*200 سانتیمتر میباشد که در سقف های با تیرچه بتنی مورد استفاده است و نوع دیگر با ابعاد 66*25*100 در سقف های با تیرچه فلزی یا باصطلاح کرومیت مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد یونولیت سقفی:

به‌عنوان پنل هایی در پوشاندن فضاهای خالی سقف و نیز نگه‌داشتن بتن استفاده می‌شود، چگالی این محصول متناسب با نوع کاربرد آن است و ابعاد آن نیم متر در ۲ متر در ۲۵ سانتی‌متر می‌باشد ، منابع قیمت یونولیت سقفی دارای اهمیت زیادی هستند.

ویژگی های یونولیت سقفی:

از جمله ویژگی‌های فوق العاده این محصول عایق رطوبت بودن و نیز عایق صدا بودن آن است و همچنین مهندسین معتقدند که این محصول می‌تواند در برابر تغییرات شدید دما نقش عایقی بسیار عالی باشد، بدین‌ترتیب همان گونه که گفته شد از این محصول به‌عنوان مصالحی اساسی و ضروری برای اجرای طرح سقف و نیز عایقی در برابر رطوبت، صدا باید دما یاد می شود.

ویژگی های بارز یونولیت
blank
پلیمر سفید رنگ

یونولیت ماده ای سبک، متخلخل و معمولاً سفید رنگ است که در بسته بندی و عایق بندی استفاده می شود و گاهی اوقات فیبر سفید نیز نامیده می شود. اما در واقع یونولیت نوعی پلیمر سفید رنگ و عایق رطوبت، صوت و دما است که از فرآیندهای پتروشیمی تهیه می شود. پلی استایرن در سال 1839 توسط ادوارد سیمون کشف شد. در سال 1959 توسط شرکت کوپر انبساط پلی استایرن برای عایق کاری، ساخت تجهیزات عایق حرارتی و بسته بندی ابزارهای حساس الکتریکی، الکترونیکی و مکانیکی، ساخت یخچال برای حمل دارو- فرآورده های خونی، حمل و نقل غذاهای دریایی (ماهی و میگو) توسعه یافت.

blank
عایق صوتی

امروزه یکی از اصلی ترین آلودگی ها آلودگی صوتی است. سر و صدای بچه همسایه، صدای پله ها و راهروها، صدای بوق و … که می تواند از در، پنجره یا دیوار خانه یا محل کار منتقل شود و ما را آزار دهد. برای رفع این مشکل باید از عایق صدا استفاده کنیم. در ادامه به بررسی عایق صوتی و انواع آن می پردازیم تا بتوانید با توجه به نیاز خود بهترین را انتخاب کنید.
امروزه در ساختمان های جدید پیمانکاران به دلیل افزایش آلودگی صوتی اغلب از عایق صوتی مناسب برای حداکثر مقاومت صوتی استفاده می کنند.
یک عایق صوتی خوب باید چگالی مناسبی داشته باشد تا حالت آکوستیک خود را حفظ کند. به همین دلیل اطمینان از استاندارد بودن عایق مورد نظر از نظر چگالی و ضخامت بسیار مهم است که می توانید از عایق کلینتونتا مطابق با استاندارد استفاده کنید.این عایق حرارتی، صوتی و آتش نشانی دارای نقاط قوت بسیاری از جمله ضد حساسیت و عدم آسیب به انسان، وزن سبک و عدم بار اضافی بر روی ساختمان، عدم رسانایی، دوام و طول عمر بالا و … می باشد.

blank
عایق چند منظوره

این عایق برای اولین بار در ایران به عنوان عایق چند منظوره اختراع شد و ثبت شد که علاوه بر مقاومت در برابر صدا، در برابر حرارت نیز مقاوم است. از نقاط قوت این عایق می توان به کاهش صدا نسبت به ضخامت محصول از 50 تا 90 درصد در هر لایه محصول، ضخامت بسیار کم نسبت به محصولات رقیب، عدم ایجاد حساسیت های پوستی و تنفسی، سهولت اجرا، تاییدیه های بهداشتی و اروپایی اشاره کرد. ، عمر طولانی، به بار کششی بالای محصول، مقاومت در برابر ضربه، قیمت رقابتی و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد.