فروش دیوار بتنی

blank

دیوار بتنی چیست؟

درست حدس زدید، دیوار بتنی دیواری است که از بتن ساخته شده است. به طور دقیق تر، اغلب یک دیوار بلوک خاکستر است. برای این نوع سازه نیز می توان از بتن سلولی استفاده کرد.

دیوارهای بتنی محکم و مقاوم، اغلب بر روی دیوارهای باربر استفاده می شود، حتی اگر گاهی اوقات به عنوان یک دیوار داخلی یا به عنوان یک دیوار محصور دیده شود. برای ساخت خانه اغلب از بتن آرمه استفاده می کنیم، یعنی دیوار بتنی تقویت شده با آرماتور.

همچنین باید به وجود دیوار بتنی پیش ساخته اشاره کرد که بیش از هر چیز برای سازه های بزرگ و یا برای مسکن جمعی مورد استفاده قرار می گیرد.

blank

مزایای دیوار بتنی

اگر تقریباً در تمام ساخت و سازهای فرانسوی از بتن استفاده می شود، تصادفی نیست! در واقع، دیوار بتنی مزایای بسیاری خواهد داشت:

1- دیوار زیست محیطی :

بتن ماده ای است که دوستدار محیط زیست است. و به دلایل خوب، تولید بتن به انرژی کمی نیاز دارد و باعث ایجاد یک ماده 100٪ قابل بازیافت می شود.

در برخی موارد، دیوار بتنی را می توان حتی زیست محیطی تر از دیوار سنگی طبیعی در نظر گرفت. که این است که بگوییم !

2- یک دیوار عایق :

مزیت دیگر دیوار بتنی عایق بودن طبیعی آن است. در واقع، یک دیوار بتنی عایق صوتی و حرارتی خوبی خواهد داشت، حتی اگر شما را از عایق کاری دیوارها معاف نکند.

باید بدانید که بتن بیرونی در زمستان گرمای روز را جذب می کند و در شب آن را دوباره در خانه پخش می کند و در تابستان خنکی شب را جذب می کند و در روز آن را دوباره در خانه پخش می کند.

3- دیوار مقاوم :

در نهایت، توجه داشته باشید که بتن به طور طبیعی یک ماده بادوام و مقاوم است. یک دیوار بتنی از آب و هوای بد یا آلودگی نمی ترسد. همچنین در برابر آتش و زلزله مقاوم خواهد بود.

بنابراین یک دیوار بتنی ساختاری محکم و بادوام را برای شما فراهم می کند.

 

 

blank
blank
blank

هزینه دیوار بتنی

بیایید درباره قیمت صحبت کنیم! باید بدانید که دیوار بتنی یکی از مقرون به صرفه ترین دیوارها است. در واقع، این ماده آسان برای تولید بسیار ارزان است. هزینه دیوار بتنی بیش از همه به نوع دیوار مورد نظر بستگی دارد. قیمت دیوار بلوک بتنی حدود 40 یورو به ازای هر متر مربع نصب خواهد بود. دو برابر کردن قیمت برای دیوار بتنی سلولی که قیمت آن نزدیک به 80 یورو برای هر متر مربع خواهد بود، ضروری است.

توصیه می شود در صورتی که می خواهید از بهترین قیمت نصب استفاده کنید، قیمت های نصب دیوار بتنی را با دقت مقایسه کنید.

هزینه های ذکر شده در اینجا هزینه هایی است که توسط متخصصان ارائه می شود. بدیهی است که قیمت دیوار بتنی در خودسازی بسیار کمتر خواهد بود. با این حال، بهتر است از ساختن دیوارهای خانه به تنهایی خودداری کنید، مگر اینکه دانش کاملی از سنگ تراشی داشته باشید.

نصب دیوار :

اساساً دو نوع مختلف ساخت خانه وجود دارد: ساخت و ساز معمولی در محل یا خانه پیش ساخته. در ساخت و سازهای معمولی، تمام اجزاء مانند دیوارها، سقف ها و کارهای تکمیلی فقط از قطعات و مصالح ساختمانی جداگانه در محل ساخت و ساز مونتاژ می شوند. برای پیشرفت سریع تر ساخت و ساز، اغلب از قطعات بتنی پیش ساخته یا سنگ های بزرگتر استفاده می شود.
از طرف دیگر در خانه پیش ساخته اجزای خانه در کارخانه تامین کننده پیش ساخته می شود. عناصر کاملاً تکمیل شده، مانند دیوارهای بیرونی و داخلی و همچنین پانل های سقف و سقف، سپس با خیال راحت به محل ساخت و ساز منتقل می شوند و فقط به آنجا متصل می شوند. بسته به ارائه دهنده و نوع خانه، حتی پنجره ها و پریزها را می توان از قبل مونتاژ کرد. در مورد خانه های پیش ساخته، بر این اساس تنها چند سرویس توسعه در محل وجود دارد.
راه میانی، ساخت بخش نیمه تمام است که ساخت پانل چوبی نیز نامیده می شود. در اینجا فقط اجزای دیوار باربر و سقف پیش ساخته هستند. سپس کار تکمیل در محل ساخت و ساز نه تنها شامل نصب پنجره ها و درها بلکه کل نصب می شود. با این حال، پایه و اساس هر خانه باید در محل گذاشته شود. قبل از احداث ساختمان، دال های کف و همچنین خطوط اساسی باید چیده شوند. با این حال، این خدمات در پیشنهاد بسیاری از ارائه دهندگان خانه های پیش ساخته گنجانده نشده است. بنابراین سازندگان باید مطمئن شوند که ساخت فونداسیون بخشی از پیشنهاد است و پرس و جوهای خاص را انجام دهند.

دیوار پیش ساخته :

دیوار به صورت جداگانه از قبل برنامه ریزی شده و تحت شرایط تولید کنترل شده و مستقل از آب و هوا ساخته می شود. المان های دیوار سه پوسته به موقع به محل ساخت و ساز تحویل داده می شوند، بنابراین نیازی به ساخت قالب و آرماتور زمان بر نیست. کل فناوری ساختمان قبلاً در نظر گرفته شده و مطابق با سقف گرمایش / سرمایش تهیه شده است. به لطف محیط ذخیره سازی بتن، دیوار حرارتی دمای یکنواخت اتاق را تضمین می کند. کارایی ساختمان با گزینه پوشاندن سطوح دیوار با رجیستر گرمایش/سرمایش بیشتر می شود.
این محصول بر روی قالب فلزی بتن ریزی شده است. در نتیجه و به لطف تراکم چند مرحله ای، دیوارها سطح صافی دارند – مبنایی بهینه برای ظاهر بتن که اغلب مورد نظر است. علاوه بر این، سطوح را می توان رنگ آمیزی کرد – داخل و خارج. پوسته بیرونی و داخلی ساخته شده از بتن با تقویت یکپارچه و عایق میانی با پر کردن حفره با بتن درجا به یک جزء یکپارچه تبدیل می شود. در مفهوم گرین کد، دیوار حرارتی پوسته سخت بیرونی را تشکیل می دهد و عایق با کیفیت بالا در دیوار جامد محافظت می شود. عایق داخلی نیز حفاظت بهینه در برابر آتش را تضمین می کند. شما می توانید از بین مواد عایق مختلف یکی را انتخاب کنید. ضخامت عایق از 4 تا 22 سانتی متر بسته به جنس و نیاز امکان پذیر است.
سازه‌های انعطاف‌پذیر با انواع روکش‌های بی‌شمار برای داخل و خارج، آزادی طراحی تقریباً نامحدودی را ایجاد می‌کنند.

blank
blank

بلوک های بتنی

رایج ترین بلوک های بتنی عبارتند از:

بلوک نسیم: توده بتنی که به آن تخته نئوپان یا قلوه سنگ نیز می گویند.

بتن سلولی: مصالح ساختمانی سبک با مقاومت حرارتی خوب.

……………………………………….

بلوک های بتنی بسته به اینکه با استانداردها و DTU مطابقت دارند یا نه، دو دسته هستند:

  • بلوک های سنتی
  • بلوک های غیر سنتی

موارد استفاده از دیوارهای بتنی پیش‌ساخته

دیوار بتنی پیش ساخته به دلیل سهولت اجرا اغلب برای دیوارهای حائل استفاده می‌شود. برای یک فرد، دیوار بتنی پیش ساخته امکان ساخت سریع دیوار محوطه یا دیوار حائل را فراهم می‌کند. دیوار بتنی پیش ساخته شامل دال ها یا بلوک‌های بتنی است که خارج از محل آماده و سپس در محل ساخت و ساز مونتاژ می‌شوند.

به طور گسترده ای برای موارد زیر استفاده می شود:

  • مسکن جمعی
  • کارهای بزرگ
  • انواع خاصی از خانه های مستقل

قیمت دیوارهای بتن آرمه

اگر می خواهید قیمت دیوار بتن آرمه را تخمین بزنید، باید از یک شرکت قیمت بخواهید. و بله، همانطور که پارامترهای زیادی برای تعیین کمیت قیمت بتن مسلح در هر متر مربع (خود ساخت و ساز، اندازه ساخت و ساز، مکان و غیره) وارد عمل می شوند، نمی توان یک تخمین کلی انجام داد.
نقل قول به صورت موردی مورد نیاز خواهد بود. طبق معمول بهتر است چندین مورد تهیه کنید و آنها را بسیار دقیق بپرسید!

بتن مخلوط چیست؟

اصطلاح بتن کرکره ای معمولاً برای تعیین دیوارهای کرکره ای یا به طور دقیق تر دیوارهای ساخته شده با تکنیک بتن کرکره ای استفاده می شود.

دیوار کرکره ای یک دیوار عمودی ساخته شده از بتن مسلح است که بین دو عنصر قالب عمودی به نام کرکره ریخته می شود.

دیوار در محل نهایی خود در ساخت (نما، شیروانی، دیوار برشی و …) ریخته گری می شود.

روش های ساخت بتنی زیر برای دیوار موجود است

• بتن آماده مسلح یا غیر مسلح
• سنگ تراشی بتنی سبک
• عناصر بتن سبک با فرمت بزرگ

ساخت بتن در محل به برنامه ریزان آزادی خلاقانه برای اشکال فردی را می دهد. لوله های خالی برای نصب و نفوذ ابتدا در قالب سوار می شوند. این انعطاف پذیری را تا زمانی که دیوار بتن ریزی شود می دهد. دیوار خاصیت عایق حرارتی خوب خود را از عایق حرارتی اضافی که پس از جداسازی به بیرون اعمال می شود، به دست می آورد. بسته به مشخصات معمار، سطح دیوار می تواند یک سطح معمولی بدون الزامات خاص یا بتن اکسپوز با ساختاری خاص باشد

انواع دیوار پیش ساخته

توضیح دنیای ساختمان قبلاً نسبتاً آسان بود. اساساً تنها دو پاسخ برای این سؤال وجود داشت که سازنده در هنگام ساختن خانه خود از کدام روش استفاده کند: خانه جامد یا پیش ساخته. این خانه عظیم با آجر یا بتن روی ملک ساخته شده است. در مورد خانه های پیش ساخته، تمام دیوارها در سالن تولید پیش ساخته می شوند و سپس در محل “مونتاژ” می شوند. در اصل، این چیزی از اعتبار خود را از دست نداده است. با این حال، امروزه مرزهای بین این روش های ساخت و ساز به طور فزاینده ای محو می شوند.

برای مدت طولانی، خانه های پیش ساخته حوزه ساخت و ساز چوبی در نظر گرفته می شد. امروزه دیوارهای آجری را می توان پیش ساخته نیز کرد. برعکس، ساخت جامد با چوب هم اکنون امکان پذیر است. بنابراین، تعداد زیادی اصطلاحات جدید به وجود آمد که سازندگان با آن مواجه هستند. از بلوک چوبی گرفته تا سبک وزن و ساختار چوبی. ما نشان می‌دهیم که کدام روش‌های ساخت و ساز در دسترس شما هستند و چرا روند به سمت ساخت و ساز چوب ادامه دارد.

blank
آجر به آجر

در بیشتر موارد، خانه های جامد آجری می شوند و سنگ روی سنگ مستقیماً روی ملک ساخته می شوند. مواد مختلفی برای انتخاب وجود دارد – از سنگ طبیعی گرفته تا آجر و بتن هوادهی گرفته تا بلوک های ساختمانی سبک. تمام ساختمان هایی که با استفاده از این روش ساخت و ساز ایجاد می شوند – که به عنوان ساخت و ساز مرطوب نیز شناخته می شود – یک ویژگی مشترک دارند: ابتدا باید برای مدت طولانی خشک شوند تا بتوانند در آنها اشغال شوند. به عنوان یک قاعده، سنگ تراشی سپس با عایق در قسمت بیرونی، معمولاً با پانل های EPS، که بدون هوا به دیوار چسبانده می شوند، ارائه می شود.

blank
ساخت‌و‌ساز پیش‌ساخته جامد

با این نوع ساخت، عناصر دیواری بزرگ در کارخانه پیش ساخته و در محل ساخت مونتاژ می شوند. دیوارها را می توان از بتن سبک وزن یا آجر، به عنوان مثال، به طوری که یک ساختار محکم به دست آورد. مواد عایق را نیز می توان در کارخانه جاسازی کرد. این منجر به ساخت و سازهای باریک تر در مقایسه با خانه های جامد کلاسیک می شود. اما در مقایسه با ساختمان های اسکلت چوبی، این ساختمان ها هنوز نسبتاً ضخیم هستند.

blank
ساخت چوب جامد

گزینه سوم در ساخت و ساز جامد، به اصطلاح ساخت چوب جامد است. خانه چوبی خوب قدیمی پیشرو تاریخی آن است. اما در سال های اخیر این نوع ساخت و ساز پیشرفت چشمگیری داشته است. تک تک تیرهای چوبی اکنون با پانل‌های گلولام فرآوری شده صنعتی جایگزین شده‌اند، که تا حد زیادی رفتار تنظیم ترسناک ساختمان‌های چوبی را حذف می‌کند.